Między kartką a ekranem. Cyfrowe eksperymenty z medium książki w Polsce

Piotr Marecki
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2018

Świeże i ciekawe spojrzenie na zagadnienie przemiany książki pod wpływem mediów cyfrowych, sytuujące się na pograniczu literaturoznawstwa, wiedzy o mediach i kulturoznawstwa. Do skonstruowania narracji wybrano sześć polskich utworów powstałych od 1975 do 2013 roku, które potraktowano jako dzieła charakterystyczne dla opisywanej doby późnego druku. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę: są hybrydami rozpiętymi między medium analogowym i cyfrowym, kartką i ekranem. Czyżby historia tego, jak powstał KONTENT?

strona internetowa wydawnictwa

Wieczór Młodych Poetów 2018

Konkurs poetycki, mający na celu promowanie młodych twórców, organizowany w ramach programu Krakowskie Księgarnie na Medal prowadzonego przez Fundację Miasto Literatury. Nagrodą główną jest możliwość publikacji wierszy w Tygodniku Powszechnym, a nagrodą gwarantowaną – okazja do podzielenia się swoimi tekstami we wspaniałej atmosferze wzajemnego zainteresowania i do nawiązania nowych znajomości w młodej krakowskiej społeczności literackiej.

facebook   –   strona internetowa

Festiwal Parzybroda 2018

Festiwal literacki i muzyczny, nawiązujący do postaci Jana Parzybrody „Kapuśniaczka” – tajemniczego kujawskiego artysty przełomu XIX i XX wieku. Inspirujący się niesamowitą kulturą i scenerią Kujaw, zaproszeni artyści podczas koncertów, odczytów literackich, projekcji filmowych, spacerów i warsztatów zachęcają do jej odkrywania.

facebook   –   strona internetowa