Komu kibicujemy, kogo wspieramy – KONTENTowe patronaty

Pod koniec sierpnia w Białych Błotach, Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku miejsce będzie miało niezwykle ciekawe wydarzenie z pogranicza muzyki, literatury i sfery sił nadprzyrodzonych. Festiwal Parzybroda – bo o nim mowa – to impreza nawiązująca do tajemniczej postaci Jana Parzybrody „Kapuśniaczka” – zapomnianego, niezasłużenie, kujawskiego artysty przełomu XIX i XX wieku.

Koncerty, odczyty literackie, projekcje filmowe, spacery i warsztaty odbędą się z udziałem artystów inspirujących się postacią „Kapuśniaczka”, którzy – łącząc przeróżności, wykorzystując kujawskie krajobrazy oraz szatańskie moce – zachęcą do odkrywania jego twórczości.

Szczerze zainteresowani niecodziennym pomysłem i wspierający go z całego serca, roztaczamy nad festiwalem baldachim czułej medialnej opieki, czego symbolicznym wyrazem jest objęcie nad nim patronatu.

Co w naszej mocy, uczynimy, a żeby mu sprzyjały wszystkie zjawiska na niebie i ziemi od nas niezależne – o to modły niesiemy do wszystkich kujawskich bóstw i mocy. A jest o co zabiegać, bo w tym roku artyści dopiszą – na festiwalu pojawią się: 19 WIOSEN, KINSKY, MAZZOLL, UKRYTE ZALETY SYSTEMU, ADAM WIEDEMANN, KONRAD GÓRA, BÁSNÍK TICHO (Czechy), INAU (Czechy), ŠOUMEN (Czechy).

Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału! Więcej informacji na temat programu, zaproszonych artystów oraz miejsc festiwalowych znajdziecie na stronie internetowej festiwalu, facebooku oraz w wydarzeniu.

Festiwal Parzybroda to nie pierwsza inicjatywa kulturalna, którą wspieramy. W czerwcu tego roku patronatem objęliśmy również Wieczór Młodych Poetów, organizowany w ramach programu Krakowskie Księgarnie na Medal Fundacji Miasto Literatury.

Ideą tego odbywającego się od trzech lat konkursu jest dzielenie się poezją i promowanie młodych twórców. Choć nagroda główna jest niewątpliwie kusząca – możliwość publikacji swoich wierszy w Tygodniku Powszechnym – wielką wartością jest już sama okazja do wystąpienia przed innymi z własnym tekstem.

Sami, będąc z poezją silnie związani, zachęcamy innych do jej tworzenia i z radością witamy wszystkie sprzyjające twórczości inicjatywy. Koniecznie śledźcie dalsze losy Wieczoru Młodych Poetów na Facebooku i nie przegapcie następnych edycji! A jeśli chcecie sięgnąć okiem w przeszłość, ku poprzednim edycjom – kierujcie się na tę stronę.